KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 3102044
*
nr 310 2044
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd, 'Omöjlig figur', 71x54
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2004
kl 16:00:00
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27
-
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:26
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 310 2044
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd, 'Omöjlig figur', 71x54
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 6.000 kr |
Såld: | 5.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2004 |
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27 -
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:26